Πέμπτη 15 Μαρτίου 2018

Οι αγώνες ρεβάνς στη φάση των «16» του UEFA Europa League αποκλειστικά στην COSMOTE TV

Οι αγώνες ρεβάνς στη φάση των “16” του UEFA Europa League που θα αναδείξουν τις καλύτερες 8 ομάδες της διοργάνωσης, διεξάγονται την Πέμπτη 15/3 και οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν την ευκαιρία να τους παρακολουθήσουν ζωντανά και .......

αποκλειστικά μέσα από τα κανάλια COSMOTE SPORT.

Μεταξύ των αναμετρήσεων, ξεχωρίζει αυτή της Άρσεναλ με τη Μίλαν (22.05, COSMOTE SPORT 2HD).
Οι “κανονιέρηδες” πήραν τη νίκη μέσα στο Μιλάνο με 2-0 και τώρα θέλουν να κλειδώσουν την πρόκριση. Τον αγώνα θα περιγράψει ο Γιώργος Θαναηλάκης. Πριν την έναρξη του ματς, η εκπομπή UEFA Europa League Show με τους Στέφανο Αβραμίδη, Σωτήρη Κωσταβάρα και Πάνο Βόγλη, θα παρουσιάσει πλούσιο ρεπορτάζ και αποκλειστικές συνεντεύξεις.

Την ίδια ημέρα στις 18.00, η Λοκομοτίβ Μόσχας υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης, με τους Ισπανούς να έχουν αποκτήσει ξεκάθαρο προβάδισμα μετά τη νίκη τους με 3-0. Στην περιγραφή θα βρίσκεται ο Πάνος Μάλαμας (COSMOTE SPORT 3HD).

Στη ζώνη των 20.00, οι συνδρομητές θα έχουν στη διάθεσή τους 4 αγώνες:
Μπιλμπάο-Μαρσέιγ (COSMOTE SPORT 2HD),
Ζενίτ-Λειψία (COSMOTE SPORT 4HD),
Ντινάμο Κιέβου-Λάτσιο (COSMOTE SPORT 7HD) και
Πλζεν-Σπόρτινγκ Λισαβόνας σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή, Άλκη Τσαβδαρά, Μάνου Σπανόπουλου και Γιώργου Μπιτσικώκου, αντίστοιχα.

Στη ζώνη των 22.05 η Ντόρτμουντ - Σάλτσμπουργκ (COSMOTE SPORT 3HD), καθώς καλείται να ανατρέψει την με 2-1 εντός έδρας, ήττα. Τον αγώνα θα περιγράψει ο Κώστας Ψάρρας. Την ίδια ώρα η Λιόν υποδέχεται την ΤΣΣΚΑ Mόσχας, σε περιγραφή Πάρη Τσελεπίδη (COSMOTE SPORT 7HD), έχοντας πάρει σαφές προβάδισμα μετά τη νίκη με 1-0 στη Ρωσία.

Η συνέχεια θα δοθεί λίγο μετά τα μεσάνυχτα (COSMOTE SPORT 2HD) μέσα από την εκπομπή UEFA Europa League Show για τα καλύτερα στιγμιότυπα, το ρεπορτάζ όλων των αγώνων και την ψηφιακή ανάλυση.

Για άμεση ενημέρωση από όλα τα γήπεδα που υπάρχει δράση, οι συνδρομητές θα μπορούν να συντονίζονται στην εκπομπή “UEFA Europa League Λεπτό προς Λεπτό” (COSMOTE SPORT 1HD) με τους Πάνο Βόγλη και Σωτήρη Κωσταβάρα.